- Rok založení: 1815
- Majitel: Fortune Brands
- Region: Islay
- Výrobní kapacita: 2,9 mil.l
- Vystírací káď: Lauter (5,5 t) z nerezové oceli
- Kvasné kádě: 6 (52 800 l) z nerezové oceli
- Délka fermentace: 55 hod.
- Kotle na mladinu: 3 (12 000 l)
- Kotle na lihovinu: 4 (3 x 4 700 l, 1 x 9 400 l)
- Součást míchané whisky: Ballantine’s, Teacher’s, Islay Mist Long John, J & B
Laphroaig je jednou z velmi mála pálenic (a jedna ze tří na Islay), které mají vlastní sladovnu. Dvě sladovací humna vyprodukují asi 20% sladu, zbytek pochází ze sladovny Port Ellen na Islay. Dřív se slad sušil 13 hodin rašelinovým kouřem, pak 18 hodin teplým vzduchem. Vznikl tak slad s obsahem fenolů 43 ppm. Dnes se rašelinou suší 18 hodin a horkým vzduchem 15 hodin, takže výsledkem je slad s 50-55 ppm. Specifikace sladu z Port Ellen je 40 ppm a konečný výsledek v hotové lihovině je 25 ppm. Laphroaig byla jedinou pálenicí na Islay, která používá kvasné kádě z nerezové oceli. Celá místnost pro přípravu mladiny popravdě vypadá velmi moderně a přestavěli ji v roce 1986, i když kvasné kádě pocházejí ze začátku 70. let 20. století. Ve třech laťových a třech policových skladištích dozrává mezi 50 000 a 60 000 sudů, dalších 10 000 je uloženo v Ardbeg.
Pálenice používá neobvyklou kombinaci tří kotlů na mladinu a čtyř na lihovinu. Poslední z nich byl instalován v roce 1972 a je dvakrát tak velký jako ostatní. Firma Schenley, které tehdy pálenice patřila, pokládala za hospodárnější instalovat jeden velký destilační kotel místo dvou malých. Mnozí si myslí, že Laphroaig je sice stále robustní a silná, ale v souvislosti s velkým destilačním kotlem se stala trochu lehčí. V posledních deseti letech začala pálenice používat k vyzrávání výhradně sudy po bourbonu (Maker´s Mark a Heaven Hill). Laphroaig je od léta 2005 v majetku americké společnosti Jim Beam Brands (nyní Beam Global Spirits & Wine). Je to čtvrtá největší firma s lihovinami na světě a má v portfoliu značky jako Jim Beam, Canadian Club a Teacher´s. Je jasné, že noví vlastníci věnují své akvizici pečlivou pozornost. Chystají se část roku přejít na výrobu sedm dní v týdnu a celková roční produkce se zvýší o 300 000 litrů. Laphroaig se nyní provozuje na plnou kapacitu, tj. 2,4 milionu litrů, stejně jako její sousedka Lagavulin. Není to tak dávno, co se 60% dodávalo odvětví směsí, ale tento podíl se významně snížil. V posledních šesti letech je Laphroaig nejprodejnější ze všech sladových z Islay. Kvalita Laphroaig se vynikajícím způsobem prokázala, když přes 100 renomovaných spisovatelů o whisky, ochutnavačů a konzumentů vybralo v březnu 2004 desetiletou Laphroaig v síle ze sudu jako nejlepší skotskou whisky z jednoho sladu na světě. Ochutnávku vzorků uspořádal Whisky Magazine a jeden z účastníků v porotě, Mistr destilatér v Bruichladdich Jim McEwan, o vítězné whisky poznamenal: „Zatraceně vynikající!“ Ústřední sortiment Laphroaig představuje desetiletá, desetiletá v síle ze sudu, Quarter Cask a patnáctiletá. V srpnu a říjnu 2007 přišly na trh dvě vzácně staré Laphroaig: první byla 25letá (2500 lahví), pak 27letá (1000 lahví). Obě mají nahradit třicetiletou, která se už neprodává.
Kromě svého stálého sortimentu uvádí Laphroaig na trh speciální verze, často v souvislosti s Feis Isle. Byla to například dvanáctiletá z roku 1994 uvedená na trh na jaře 2006, v roce 2009 pak Cairdeas, mladá whisky ze čtvrtkových soudků s přidáním malé dávky sedmnáctileté. Quarter Cask, která přišla na trh poprvé v roce 2004, dokončuje sedm měsíců zrání ve čtvrtinových sudech (105 litrů) typu, jaký se užíval v minulosti. O několik měsíců později se na trh dostala Cairdeas 30letá a Laphroaig Triple Wood, která dozrávala v prvně plněných sudech po bourbonu, pak v Quarter Casks a nakonec v evropském dubu. Nejpilnější nezávislá stáčírna je Douglas Laing, která několikrát uvedla na trh Old Malt Cask Laphroaig.